Zadzwoń: +48 881 710 360

Urny granitowe

[unitegallery Urny_granitowe_03]

Oferujemy piękne urny granitowe w różnych kamieniach z dostawą na cały kraj dla różnych podmiotów (Przykładowe modele urn granitowych możecie Państwo znaleźć na dole strony).  Urny na prochy czy inaczej nazywając urny pogrzebowe są coraz częściej wybierane przez rodzinę zmarłej osoby. Wraz z rozwojem cywilizacji w zachodniej kulturze pojawił się zwyczaj spopielania ciał zmarłych, a zliberalizowane stanowisko Kościoła Katolickiego od Soboru Watykańskiego 1962 w tej kwestii przyśpieszyło nowy trend. Niektórzy za życia wydają dyspozycję o tym, co ma się stać z ich ciałem po śmierci. Nie ulega wątpliwości, iż aktualnie jednymi z ważniejszych argumentów za spopieleniem ciał zmarłych i wykorzystywaniem urn są względy bezpieczeństwa i ograniczone miejsca na cmentarzu. Prawo polskie stanowi, iż ciało osoby zmarłej może być pochowane na cmentarzu lub zostać skremowane. Również w polskiej rzeczywistości coraz częściej wybierane jest spopielenie (Nawet ok 70 proc. nabożeństw żałobnych z udziałem urn.) Prochy osoby zmarłej muszą być pochowane na cmentarzu w „grobach murowanych” lub w tzw. kolumbarium przeznaczonym na urny. Natomiast nie wolno prochów ludzkich chować w dowolnym miejscu, ani ich rozsypywać, ponieważ jest to wedle prawa zabronione. Urny granitowe ,spośród innych urn, mają niepowtarzalny charakter w swej strukturze, trwałości i pięknie.

 

Urny granitowe a inne urny

Urny mogą być produkowane z różnych materiałów. Urny mogą być drewniane, metalowe, ceramiczne, szklane i kamienne. Urny kamienne z kolei wykonywane są głównie z granitu, marmuru czy onyksu. Urny granitowe górują nad innymi urnami, ponieważ cechują się wyjątkową trwałością i odpornością na zewnętrzne warunki(temperatura, wilgoć), jak również na potencjalne uszkodzenia. Granit sprawia, że urny maja niepowtarzalny i elegancki wygląd i są przyjemne w dotyku. W całej ceremonii pogrzebowej urny granitowe stanowią piękny symbol wieczności, trwałości i obecności ciała.

 

Urny granitowe a nagrobki

Urny z granitu nie wykluczają stawiania nagrobków granitowych o normalnych wymiarach, więc wcale nie muszą to być stricte nagrobki urnowe, które sa mniejsze i tańsze. Wszystko jest zależne od miejsca na cmentarzu i woli rodziny osoby zmarłej.